Екскурзије 2017/2018

За ученике првог разреда дводневна екскурзија:

Релација путовања: ОБРЕНОВАЦ-БАЈИНА БАШТА-ОБРЕНОВАЦ

1.ДАН Полазак аутобуса испред СКЦ Обреновац у 7 часова. Вожња према Овчарско-кабларској клисури и посета манастиру Благовештење, обилазак Мокре Горе, вожња шарганском осмицом, обилазак станице Јатаре и посета Дрвенграду. Наставак пута преко Таре до Бајне Баште, смештај у хотелу са три звездице. Вечера, дискотека, ноћење.

2.ДАН Доручак. Обилазак манастира Рача. Ручак. У повратку обилазак Ваљева, посета Тешњару, разгледање поставке  у Народном музеју. Повратак кући.

Смештај у Бајиној Башти.

Екскурзија се изводи на бази једног пуног пансиона.

За ученике другог разреда дводневна екскурзија :

Релација путовања: ОБРЕНОВАЦ-ВРЊАЧКА БАЊА-ОБРЕНОВАЦ

1.ДАН Полазак аутобуса испред СКЦ Обреновац у 7 часова. Вожња према Краљеву, обилазак Краљева, обилазак манастира Жича, обилазак манастира Студеница. Наставак пута до Врњачке бање, смештај у хотелу са три звездице. Обилазак Врњачке бање и посета замку културе (Летњиковцу генерала Јована Белимарковића). Вечера, дискотека, ноћење.

2.ДАН Доручак. Полазак према Крушевцу, обилазак града, посета музеју, кући Симића, обилазак манастира Лазарица, Лазаревог града и Споменишта. Повратак у Врњачку бању и ручак. Полазак у Обреновац и посета манастиру Љубостиња. Долазак испред СКЦ Обреновац око 20 часова.

Смештај у Врњачкој бањи.

Екскурзија се изводи на бази једног пуног пансиона.

За ученике трећег разреда четвородневна екскурзија :

Релација путовања : Обреновац – Северна Грчка – Солун – Паралија – Метеори – Обреновац

1.дан

Полазак у раним јутарњим цасовима испред СКЦ. Вожња поред Ниша уз успутна одмарања. Обилазак археолошког налазишта Стоби у Македонији. Долазак у Паралију у вечерњим сатима, смештај, вечера, слободно време.

2.дан

Доручак. Одлазак на Олимп, посета манастирима св.Дионисија и археолошког локалитета Дион. Полазак за Солун. Посета Српском  војничком гробљу / Зејтинлик, разгледање знаменитости у Солуну, Бела кула, Аристотелов трг, галеријусов споменик, Ротонда горњи део града, црква св.Димитрија..., слободно време за индивидуалну шетњу. Повратак, вечера, слободно време за факултативне активности.

3.дан

Доручак. Полазак ка Метеорима, краће заустављање у радионици икона, обилазак Великог метеора. Путовање назад кроз долине реке Темби, заустављање у манастиру Агиа Параскеви и извору Дафне. Повратак у Паралију,  вечера,  факултативне активности.

4.дан

Доручак. Посета Катеринију. Повратак уз стајања за одмор. Долазак у Обреновац у касним вечерњим сатима.

Смештај у Паралији.

Ескурзија се изводи на бази  три полупансиона.

За ученике четвртог разреда  петодневна екскурзија :

Релација путовања – ПРВА ОПЦИЈА : Обреновац – Будимпешта – Беч – Обреновац

1. ДАН

Скуп ученика у 530 часова испред СКЦ Обреновац. Полазак за Будимпешту у 600 часова  и  уз краће одморе долазак у  Будимпешту у раним послеподневним часовима. Панорамско разгледање Будимпеште у пратњи локалног водича : Трг хероја, Опера, Андраши булевар, споменик Миленијум архитектонског комплекса са дворацем војводе Хуњадија и парка Лијет Варош и посета Парламенту-улазак. Индивидуална шетња улицом Ваци, Српском улицом и одлазак до Српске цркве. Смештај у хотел. Вечера. Ноћење.

2.ДАН

Након доручка одлазак и обилазак српске вароши Сент Андреје у пратњи локалног водича : Трг Вука Караџића, Пожаревачка црква, подна кућа Јакова Игњатовића, Благовештанска црква, Београдска црква, Грчка црква, музеј Српске православне цркве, крст кнеза Лазара. Повратак у Будимпешту и разгледање Будима : Трг светог тројства, цркве Матеје Корвина, Будимски дворац (Краљевска палата), Рибља кула, Цитадела…. Долазак у хотел. Вечера. Факултативна вожња бродом. Ноћење.

3.ДАН

Доручак. Напуштање хотела и одлазак за Беч. По доласку панорамски обилазак града са стручним водичем: нови део града са Пратером и зградом УН, Рингштрасе – улица где се налазе мнобројне монументалне грађевине царског Беча, дворац Белведере-улазак, Опера, зимска резиденција Хабсбурговаца-Хофбург, Трг Марије Терезије, Парламент, Градска кућа, Јеврејска четврт, катедрала Св. Стефана, Бургтеатар, Природњачки музеј-улазак, Музеј историје уметности-улазак. Слободно време. Вечера. Долазак у хотел. Смештај. Ноћење.

4.ДАН

Након доручка обилазак  дворца Шенбрун, који је некад коршћен као летња резиденција Хабсбурговаца од 18. века. Слободно поподне. Вечера. Ноћење.

5.ДАН

Доручак. Напуштање хотела и полазак за Обреновац. Могућност посете неког тржног центра (СЦС). Долазак у Обреновац у вечерњим сатима.

Смештај у Будимпешти и Бечу.

Ескурзија се изводи на бази четири полупансиона.

Термини извођења за све године су крај октобра, почетак новембра или у пролећном термину.

Сагласности за малолетне ученике се ваде код нотара!

НАПОМЕНА : Начин плаћања и плаћање се регулише Уговором између родитеља и агенције, а родитељи директно агенцији исплаћују рате за екскурзију која одговара за законитост у пословању.