Драмска трупа «CERCLE DE 6»

У марту 2000. почела је са радом позоришна трупа«CERCLE DE 6» ( КРУГ 6 ), која своје представе изводи на француском и на српском језику, а коју чине ученици Обреновачке гимназије. Трупом руководи професор француског језика Љиљана Остојић.

Током дванаестогодишњег постојања ова драмска група освојила је два пута прво место (2007. и 2008.), и једанпут треће место (2000) на Међународном фестивалу француског средњошколског позоришта у Београду. Лауреати смо Фестивала „Маски“ у  Москви 2002 . са две награде ( за комику и за најбољу представу у духу времена). Са  фестивала у Катањи, на Сицилији 2004.  донели смо пехар и дипломе за глуму.

Осмишљено је и изведено 10 (десет) позоришних представа на француском језику и 7 (седам) етно пројеката, сваке године по један, а видео их је широки аудиторијум, од Обреновца, Београда, до више светских земаља: Мађарске, Русије, Сицилије, Канаде и Француске већ 12 година за редом ...

Захваљујући драмској трупи „Круг 6“, остварена је међународна сарадња са гимназијом „GABRIEL TOUCHARD“ из Le Mans-a која траје већ 5 година и која ће наставити да се, у виду званичне размене, одвија у будућности.

Predsatva Ekolomania 2022

• GRUPNA SLIKA S GLOBUSOM