еУпис и нове услуге за родитеље

ОБАВЕШТЕЊЕ

о еУпис-у и нове услуге за родитеље

(09. и 10.07.2020.год од 08-15 часова)

1. Родитељи имају могућност пријаве за упис ученика у средњу школу преко Портала еУправа (https://euprava.gov.rs/) и у том случају, не морају да долазе у школу. Услуга ће бити доступна у периоду уписа у редовне школе и само за оне ученике који уписују редовна одељења.

Попуњавањем пријаве за упис ученика у средњу школу, родитељ/други законски заступник уноси податке који су школи неопходни за упис ученика у средњу школу. Унети подаци ће школи бити видљиви у оквиру услуге еУпис, а проверу потребних чињеница у складу са законом овлашћено лице ће спровести приступом постојећим евиденцијама по службеној дужности, на исти начин као и за ученика који ради уписа дође у школу. Уколико је упис успешан, родитељ ће бити обавештен о томе. Уколико упис није успешан родитељ се обавештава да је неопходно да се ради уписа обрати школи, када је потребно проверити све унете податке, као и податке који су дохваћени из службених евиденција, те отклонити недостатке и ученика уписати у школу.

1. Они који не искористе услугу преко Портала еУправа морају да дођу у школу и доносе :
  • попуњену Пријаве за упис (купује се у књижари)
  • Уверење о обављеном завршном испиту
  • Сведочанство о завршеном основном образовању и васпитању
  • нема потребе да доносе друга документа у папирном облику (изводе, потврде о пребивалишту, лекарско и сл.).

Сви ученици се приликом уписа, 09. или 10.07. морају изјаснити за 2 изборна предмета од следећа четири :

1. Језик, медији и култура
  2. Појединац, група и друштво
  3. Уметност и дизајн
  4. Примењене науке

Овде се налазе детаљније информације о изборним предметима.